CÍRKEVNÍ  ZÁKLADNÍ  ŠKOLA  BOROHRÁDEK

Nádražní 233, 517 24 Borohrádek

tel.: 494 381 228

E- mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: http://czsborohradek.cz               Sledujte pravidelně naše webové stránky!

        1992/1993                          •              SLAVÍME 25 LET              •                       2017/2018

 

ŠKOLNÍ  ZPRAVODAJ – říjen 2017

Co se stalo v září: • Zúčastnili jsme se jako spoluorganizátoři Sportovních her seniorů Královéhradeckého kraje.

Dvě pedagožky zahájily studium kurzu „Pedagog mentorem“ v Koučink akademii Libchavy.

Od 20. 9. 2017 pokračují pravidelná vzdělávací setkání se školním psychologem a supervizorem PhDr. Janem Vyhnálkem.

19. 9. 2017 proběhla vzdělávací akce ve spolupráci MAS Nad Orlicí na téma fundraisingu, která rozšířila obzory našim dvěma pedagogům.

Naše škola se přihlásila do soutěže „Mladý designér 2017“ na téma Chytré auto budoucnosti. Soutěže se účastní žáci 2. – 5. ročníku a vyhlašuje ji Škoda Auto.

Barevný podzim a pohodu všem přejí všichni zaměstnanci školy.

 

Logická olympiáda – vybrané děti, které dostaly návratku, se přihlásí samy doma a heslo pošlou s návratkou do školy. Tato olympiáda nesouvisí se známkou z matematiky, ale prohloubí logické myšlení žáků. Možnost registrace končí 30. 9. 2017.

Ve dnech 2. – 6. 10. proběhne ve škole nominační kolo LO.

 

Cibulkový den se koná 13. října (PÁ) v rámci projektu 72 hodin. Objednaná trička s logem rozdáme dětem v tento den ráno před akcí. Každý žák si přinese 6 – 8 cibulek, společně je zasadíme. S sebou: rycí lopatka nebo malý rýč, popř. sázecí kolík, rukavice, cibulky. Nejlepších pěstebních výsledků dosahujeme s mini narciskami, opakovaně kvetou a množí se.

 

Podzimní prázdniny – 26. - 27. 10. (ČT, PÁ).

V dnech před prázdninami a po prázdninách jdeme do školy dle rozvrhu. Kroužky se neruší. Emánek jede dle jízdního řádu.

 

Dále pokračuje sběr žaludů a kaštanů – průběžně noste zvážené plody během podzimu do školy. Vítězové budou odměněni. Sběr starého papíru bude zase vyhlášen na jarní měsíce 2018.

 

Zdravá stravaod 2. října(PO) - připravujte dětem svačiny dle rozpisu:

Po  – zelenina

Út  – celozrnné výrobky

St  – ovoce                            

Čt  – mléčné výrobky

Pá  – volba z předcházejících dnů

 

Otužování -  od 2. října (PO)                    

Děkujeme rodičům za motivaci dětí a podporu našich projektů a akcí. Pro rodiče jsme poslali manuál o otužování a programu Zdravá strava. Podepsanou část vracíte do školy a svým podpisem souhlasíte se zapojením dítěte do programu.

 

Poplatky za I. pololetí: Pomůcky – 350, Kč na pololetí. Pitný režim – 30,- Kč na měsíc říjen. Kdo nepije školní čaj, nosí si pití z domova. Kroužky – platí se vždy na pololetí u paní Jindrové v kanceláři.

13. října 2017 vyjdou v páteční příloze MFdnes fotografie prvňáčků CZŠ Borohrádek!

 

18. října 2017 (ST) v 9,00 hodin proběhne PŘEDNÁŠKA O ARCHEOLOGII. Náš bývalý žák Mgr. Michal Matějka, MBA., Dr. h. c. nás seznámí s významným nálezem pod Šachovem – s kosterními pozůstatky ryby Xiphactinus.

 

HALLOWEENSKÁ PÁRTY - SOUTĚŽ O NEJODPUDIVĚJŠÍ HALLOWEENSKOU DOBROTU (součást výuky AJ)

Žák, který se chce zapojit do této soutěže, přinese občerstvení s tématikou Halloweenu na svoji halloweenskou párty. Občerstvení musí být jedlé a dostatečně odpudivé a strašidelné. Porota vyhodnotí nejpříšernější laskominy a odmění je cenami.

Na datum uvedený pod textem dejte, prosím, dětem malé pohoštění a připravte si společně kostým (čarodějnice, dýně…) nebo různé doplňky. Tato párty je součástí výuky AJ, kde se děti dozvědí informace o tomto svátku, jenž se slaví v anglosaských zemích.

Organizace halloweenské angličtiny v jednotlivých třídách: 1.r. – ÚT 31. 10. 2017, 2.r. – ST 25. 10. 2017, 3.r. –  30. 10. 2017, 4.r. –PO 30. 10. 2017, 5.r. – ÚT 31. 10. 2017.

 

OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ – své dítě omluvte telefonicky ihned ráno (1. den nemoci/absence)!!!

KONZULTACE S UČITELI, ASISTENTKAMI A VYCHOVATELKOU

Na veškeré konzultace (ohledně prospěchu, chování, organizace školy…) se, prosím, předem objednejte. Pedagogové v době svého rozvrhu obvykle nemají na konzultace čas. Komunikace probíhá spolehlivě přes notýsek, popř. přes telefon do školy: 494 381 228. Každou i nepatrnou změnu u svého dítěte napište do notýsku, abychom předcházeli všem nedorozuměním. Jedná se zejména o vyzvednutí žáka a jeho odchod k lékaři, změna odvozu Emánkem, odhlášený oběd, vyzvednutí dítěte jiným členem rodiny, zapomenutí pomůcek atd. Děkujeme za pochopení.

 

Sportovní den – Sazka olympijský víceboj

V úterý 3. října 2017 proběhne sportovní dopoledne ve znamení sedmi olympijských disciplín. Zároveň v tento den proběhnou volby do Školního parlamentu. Dejte dětem s sebou: sportovní oblečení, obuv do tělocvičny i ven, svačinu a pití. Emánek jede v tento den normálně, kroužky probíhají dle rozvrhu.

 

ŽÁDOST – VÝZVA: Letos budou v Borohrádku na náměstí probíhat opět adventní trhy (sobota 2. 12. 2017). Naše škola zde bude mít dva prodejní stánky. Víme, že jsou v naší škole zručné a šikovné maminky, tatínkové, babičky, dědečkové…. Žádáme rodinné příslušníky, zda by nám vyrobili věci vhodné na prodej (perníčky, vánoční ozdoby, pletené a háčkované zboží, výrobky ze dřeva, vánoční dekorace, adventní věnce, zápichy, svíčky apod.). Druh tohoto zboží necháme na vašem uvážení a dovednostech. Je to možnost reprezentace školy, ale také pomoc při získávání finančních prostředků, které využijeme na nákup nové knihovny a odměny dětem. Za vaši účast a pomoc předem děkujeme.

                                                                  

……………………………………………….Návratka……………………………………….

 

Církevní základní škola Borohrádek, Nádražní 233, 517 24 Borohrádek, tel: 494381228

 

Vyrobím věci k prodeji na adventní trhy – sobota 2. 12. 2017

 

Jméno a příjmení:……………………………………………………………………………..

 

ANO                          NE

 

Podpis:……………………………………………………………………………..


Církevní základní škola Borohrádek

Nádražní 233, Borohrádek 517 24
tel: 494 381 228
email: cirkevniskolaborohradek@seznam.cz